Ligging en omgeving
De Steenfabriek ligt aan de Van Ginnekenweg 12 in Udenhout. Het is een voormalige showroom uit de jaren tachtig, gebouwd met lokale stenen in verschillende metselverbanden. Het gebouw staat in de oude kleiwingebieden tussen Tilburg en Oisterwijk. Rondom vind je jonge natuur, open graslanden en struweel. In het Voedselbos en de Steentuyn kun je rustig wandelen.
We zijn te gast bij José Schoormans. Tijdens de opleidingsdagen hebben we een eigen ruimte met directe toegang naar buiten.
Bereikbaarheid
Lopend – Vanaf het centrum van Udenhout is het ongeveer twintig tot vijfentwintig minuten lopen naar De Steenfabriek.
Met de fiets – Vanaf station Tilburg Centraal fiets je in ongeveer vijfendertig tot veertig minuten naar De Steenfabriek. Je fietst via de Ringbaan Noord en daarna door het buitengebied richting Udenhout. Op het station kun je een OV-fiets huren.
Vanaf station Oisterwijk is het ongeveer twintig minuten fietsen.
Met het OV – De dichtstbijzijnde bushalte is Udenhout Centrum. Deze wordt bediend door lijn 9 vanuit Tilburg en lijn 290 vanuit Oisterwijk. Vanaf de halte loop je in ongeveer tien minuten naar De Steenfabriek. Plan je reis vooraf omdat de frequentie per dagdeel verschilt.
Met de auto – Je rijdt via de N65 of de N261 en volgt de borden naar Udenhout. In het dorp sla je af richting de Van Ginnekenweg. Je kunt parkeren bij De Steenfabriek. De route is eenvoudig en overzichtelijk.
Zelfverzorging in het gebouw
De Steenfabriek is geen accommodatie. Je slaapt er niet en regelt dus zelf waar je overnacht. Tijdens de opleidingsdagen zorgen wij voor koffie, thee, fruit en noten.
We bereiden elke dag een eenvoudige, voedzame en vegetarische lunch. We maken een verse soep en serveren brood met smeersels en kaas. Je kunt deze lunch vooraf bij mij bestellen. De kosten zijn tien euro per persoon per dag.
Na afloop laten we de ruimte netjes achter.
Werken binnen en buiten
We hebben een eigen zaal met toegang naar buiten. Daar komen we samen voor de theoriedelen. De rest van de dag ben je buiten in de natuur rond De Steenfabriek en in de omliggende kleigebieden.
Draag kleding waarin je rustig kunt bewegen en die past bij wisselend weer. Je koelt snel af als je langere tijd buiten bent.
Campings
Camping De Zandley (Udenhout)
Tent- en camperplaatsen in een rustige omgeving.
Afstand: ongeveer vijf minuten met de auto of vijftien minuten op de fiets.
Natuurkampeerterrein Morgenrood (Oisterwijk)
Bosrijke camping tussen de vennen. Geschikt voor tenten en kleine campers.
Afstand: ongeveer tien minuten rijden of twintig minuten fietsen.
Hotels en pensions
In Udenhout, Oisterwijk en Berkel-Enschot vind je verschillende B&B’s, kleine pensions en hotels. Je regelt je overnachting zelf zodat het past bij je budget en wensen. Beschikbaarheid en prijzen verschillen per seizoen.
Wat neem je mee
Hier volgt een lijst die je kunt gebruiken ter voorbereiding.
Laagjes kleding
– Warme trui
– Thermoshirt
– Comfortabele wandelschoenen
– Eventueel ruwe laarzen voor nat of drassig terrein
– Sjaal
– Regenjas of poncho
– Zonnebrand
– Insectenspray
– Sloffen of slippers voor binnen omdat we onze schoenen bij de ingang steeds uitdoen
Ontdek meer van Forest bathing Academy en Bosbadderen
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.
